ISO 9000 Standartları (ISO 9001) nedir?

ISO 9000 standartlar serisi; müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak sureti ile müşteri memnuniyetini artırmak için, kalite yönetim sisteminin geliştirilmesi, uygulanması ve etkinliğinin iyileştirilmesinde bir model olarak kullanılabilir.

ISO 9000 Standartlar Serisi 4 temel standardı içerir:

Bu standartlarla birlikte, Kalite yönetiminin daha etkin uygulanmasını desteklemek amacıyla, kalite yönetiminin çeşitli alt konularına yönelik bir çok standart ve kılavuz da yayınlanmıştır. Bunlardan bazıları:

gibi standartlar sayılabilir.

Uluslararası Standartlar örgütü (ISO-International Organization for Standardization) tarafından yayınlanan ISO9000 standartları referans alınarak oluşturulmuş bir yönetim sistemi, her sektördeki ve her boyuttaki kuruluşlara sayısız faydalar sağlar.

Ülkemizde de Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından tercüme edilmiş ve TS EN ISO 9001 standardı olarak yayınlanmıştır.

Dünya üzerinde birçok kuruluş, etkin ve verimli çalışmanın, müşteri memnuniyetini sağlamanın ve sürekli iyileştirmenin anahtarı olarak ISO9000 standartlarını görmekte ve uygulamaktadır.

 Kitaplık Ana Sayfa

HABER VE DUYURULAR

Sektörel haberler ve eğitim duyurularını takip etmek için E-Bültene üye olabilir veya Sosyal Medya'dan takip edebilirsiniz.

E-Bülten

KUM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE DEĞERLENDİRME HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

 Rasimpaşa mah. Misakı Milli sk. No:17/2 Kadıköy İstanbul Türkiye

 +90 (216) 475 8 004

 info@contrastegitim.com

 www.contrastegitim.com

Copyright © 2006-2015
Designed by KUM-BT