ISO 22301 İŞ SÜREKLİLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Günümüzün iş ortamında başarılı olmak için iş operasyonlarının sürekliliğinin sağlanması, veri kaybının önlenmesi, beklenmedik olaylara karşı hızlı ve çevik bir şekilde davranabilme imkânı sunan stratejilere sahip olunması büyük önem taşımaktadır.

Bazı sektörlerde kuruluş için hayati önem taşıyan iş sürekliliği, ISO22301 standardıyla çerçevesi belirlenen bir yönetim sistemi olarak ele alındığında kuruluşlara büyük faydalar sağlıyor.

EĞİTİM PROGRAMLARI

 • Eğitimde, ISO 22301 Standardı'na uygun bir yönetim sistemi kurmak, geliştirmek veya sürdürmek isteyen firmalardan katılımcılara, standardın istediği minimum gerekliliklerin karşılanmasına yönelik açıklayıcı bilgi verilmesi amaçlanmaktadır. Eğitim interaktif olarak gerçekleştirilmekte ve anlayışın pekiştirilmesi için genel örnekler verilmekte, yaşanmış olaylardan edinilen tecrübeler tartışılmaktadır. Eğitim sonunda, katılımcılar, ISO 22301 Standardı'na ilişkin gereklilikler konusunda bilgi edinecekler, sistemin kurulması, geliştirilmesi ve belgelendirilmesi konusunda tecrübe sahibi olacaklardır.

   1 gün     Eğitim Sertifikası

 • Bir kuruluşta herhangi bir standarda göre kurulmuş olan bir yönetim sisteminin (ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, ISO27001, ISO28000, ISO22000, SA8000 vb.) iç denetimlerini etkin olarak gerçekleştirebilmek için, denetim konusu standart ile ilgili temel bilgi ve eğitim gereksiniminin yanı sıra, denetim standartları ve teknikleri konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır.

  Uluslararası bir standart olan ISO19011 standardı, yönetim sistemlerinin tetkiki konusundaki kuralları tanımlamakta olup, bu kurallar tüm yönetim sistemleri ve denetim tipleri için de geçerlidir.

  Bu eğitim, tüm yönetim sistemleri için, denetim kuralları ve uygulamaları hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi ve denetim deneyimi kazandırmayı amaçlamaktadır.

  Tamamen inter aktif bir şekilde gerçekleştirilen, modern eğitim metodları ve hızlandırılmış öğrenim tekniklerinin uygulandığı bu eğitime katılan katılımcılar, kuruluşlarındaki tüm yönetim sistemlerinin iç denetimlerinde (1.taraf denetimler) görev alabilecekleri gibi, 2.taraf denetimleri (örneğin tedarikçi denetimleri) gerçekleştirebilecek temel yetkinlikleri de kazanmış olacaklardır.

   2 gün     Eğitim Sertifikası

HABER VE DUYURULAR

Sektörel haberler ve eğitim duyurularını takip etmek için E-Bültene üye olabilir veya Sosyal Medya'dan takip edebilirsiniz.

E-Bülten

KUM EĞİTİM DANIŞMANLIK VE DEĞERLENDİRME HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

 Rasimpaşa mah. Misakı Milli sk. No:17/2 Kadıköy İstanbul Türkiye

 +90 (216) 475 8 004

 info@contrastegitim.com

 www.contrastegitim.com

Copyright © 2006-2015
Designed by KUM-BT